AÇ KARNINA NELERİ YEMEMELİYİZ..

Bazı Yiyeceklerin Aç Karnına Yenmemesi Gerektiğini Ve Aksi Takdirde Sağlığın Zarar Göreceğini Bilmeliyiz.

    Süt, Yoğurt Ve Soya Sütü Gibi İçeceklerde Bol Miktarda Protein Bulunur. Ancak Aç Karnına İçildiğinde Protein Kaloriye Dönüşür Ve Besleyici İşlevini Kaybeder. Dolayısıyla Bu Gibi İçecekler Nişasta İçeren Yemeklerle Birlikte Yenmeli.

    Aç Karnına İçki İçilmez. Aç Karnına İçilen İçki Mide İltihabına Ve Ülsere Neden Olabilir. Bunun Yanı Sıra Açken İnsanın Kan Şekeri Zaten Düşük Olur, Bir De İçki İçildiğinde Baş Dönmesi, Kalp Atışının Hızlanması, Soğuk Soğuk Terlemeye Yol Açar.

    Çay Da Açken İçilmez. Aç Karnına İçilen Çay, "Çay Sarhoşluğu"Na Neden Olur Ve İnsanlarda Baş Dönmesi, Baş Ağrısı Ve Güçsüzlük Gibi Belirtiler Görülebilir.

    Bol Meyve Pektini İçeren Hurma Ve Domates Açken Yenildiğinde Meyve Asidi Mide Asidiyle Karışır Ve Erimesi Zor Olan Bir Madde Oluşur Ve Bu Madde Daha Sonra Mide Taşı Oluşmasına Neden Olabilir.

    Magnezyum İçeren Muzun Da Aç Karnına Yenilmemesi Gerekir. Boş Mideye Giren Muz Vücut İçindeki Magnezyum Oranının Birdenbire Yükselmesine Yol Açabilir Ve Kandaki Magnezyum Ve Kalsiyum Dengesini Bozar. Bu Da Kalp Damarlarını Olumsuz Etkiler.

    Mandalina Ve Portakal Zengin Meyve Asidi İçerir. Açken Yenilen Mandalina Ve Portakal Mide İçindeki Asit Oranının Hızla Yükselmesine Neden Olur, Mide İltihabını Ve Ülseri Ağırlaştırır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !